Ako sa Robert diskvalifikoval

Autor: Juraj Karpiel | 29.7.2016 o 22:00 | (upravené 30.7.2016 o 12:02) Karma článku: 11,00 | Prečítané:  2021x

..........................................O nádejnom mímovi.........................................

Každý, kto vstúpi do volieb a verejného života a uchádza sa o priazeň a hlasy občanov, sa im musí zodpovedať. Politika je totiž vec verejná, ovplyvňuje životy občanov.

Tí, čo do nej vstúpili, sa musia zodpovedať. Obvykle predovšetkým prostredníctvom médií, keďže obehať občanov by bola fuška. Za novinárov by teda mali byť radi. Premiér Fico počas ostatných mesiacov s novinármi príliš nekomunikuje. Komunikácia je totiž minimálne o dvoch. Premiér Fico len tlmočí svoje tlačové vyhlásenia, na otázky neodpovedá. To je monológ, nie dialóg. Nekomunikuje. Spomeňte si, kedy ste sa naposledy rozprávali s niekým, kto vám vôbec nedal priestor a stále bľabotal. Príjemné? Nie.

Premiér Fico s nami, občanmi, nekomunikuje a nevysvetľuje prešľapy seba a tých, za ktorých je sčasti zodpovedný. Asi sa bojí. Strach má väčšinou ten, kto má niečo za ušami. Ten, kto má čisté svedomie, sa nemusí báť konfrontácie. Premiér Fico sa bojí otázok, na ktoré má zrejme len nepravdivé odpovede. Nie je to o nechuti odpovedať, na ktorú, mimochodom, ako premiér nemá nárok. (Aj keď si to myslí. V piatok 29. 7. 2016 to potvrdil vo svojom blogu na SME: "Denník SME s veľkou nevôľou prijíma, ak ho označujem za protivládne a absolútne neobjektívne médium. A že, po slovensky povedané, nemám chuť sa s ním baviť, pretože on naozaj nepotrebuje odpovede na otázky.")

http://fico.blog.sme.sk/c/429544/dennik-sme-skodi-svojim-citatelom.html

Že tí s mikrofónmi kladú nepríjemné otázky? A v ktorej vyspelej krajine nekladú? Tak je to správne, na prešľapy je potrebné poukázať. Že poukazujú na mnoho vecí? Asi máte veľa prešľapov. Že o tom rozprávajú už mesiace? Asi sú tie prešľapy závažné. V krajine s fungujúcim súdnictvom, políciou a ďalšími orgánmi sa následne vec vyšetrí. U nás nie. Tie orgány totiž úplne nefungujú. Prečo? To je otázka pre vás, pán premiér. Ďalšia.

Pre mlčiaceho rada na záver. Ak chceš mlčať, nebuď premiér, nebuď politik. Buď mím. Predstavenia by boli isto plné. Garantujem ti, že by si sa uživil. Ak by si z toho mesačne nevyťažil štvorcifernú sumu, do tisícky ti to doplatím. Každý mesiac, ak odídeš z politiky. V ktorej, mimochodom, od roku 2014 už nie si. Takže si vlastne taký malý čarodejník. To síce nie je mím, ale aj to by bolo v konečnom dôsledku asi lepšie. Aj s tou grupou nás stojíš veľké prachy a potom nemáme na nemocnice, kvalitné školy, domovy pre seniorov ani diaľnice z tvojho programového vyhlásenia. A ver, mne je to trošku ľúto, aj keď tebe nie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Babiš nedostal dôveru, ale vládnuť môže roky. Čo teraz čaká Česko?

Český premiér vedel, že hlasovanie o dôvere prehrá. Post premiéra napriek tomu tak skoro neopustí.

KULTÚRA

O smrti speváčky The Cranberries špekulujú

Záhadným spôsobom zrušila aj koncert v Bratislave.

DOMOV

Stretol som desiatky posadnutých, tvrdí exorcista

Exorcista problémy nevyrieši, vraví psychiater.


Už ste čítali?